Duben 2016

Výhody a nevýhody sourozenců

17. dubna 2016 v 15:21 | Anežka

Výhody a nevýhody sourozenců

Ahojky, tak je tu po dlouhé době nový článek.Musím říct,že mi blog moc chyběl.Bohužel v poslední době nemám moc času,ale pokusím se psát články častěji.Nebudu to zdržovat a jdeme k tématu.
Nejdřív bych asi začla výhodama:
1)Úkoly-každý z nás už někdy zapomněl úkol (já nejsem vyjímkou).Výhoda sourozenců je ta že.....uvedu na příkladu.
Vejdu do pokoje a vidím sourozence něco psát."Co děláš?"zeptám se."Dělám úkol z chemie"odpoví sourozenec.
"No jo vlastně"řeknu a hrabnu po sešitu z chemie...Doufám že jste to pochopili.....pokud s ním nechodíte do třídy tak to platí také, protože vám může připomenout že máte nějaký úkol, ale třeba z jiného předmětu.
2)Zábava- je všeobecně známo že ve dvou se to lépe táhne a proto spolu můžete vyvádět všeljaké skopičiny.
3)Pomáhání-pokud mezi sourozenci není válečnej stav ,tak si občas mezi sebou i pomáhají.Jak finančně,tak i s úkolama.
A pokud máte vyčůraného sourozence jako já,tak po vás nejspíš bude chtít nějaký obchod typu: půjčím ti 100Kč a ty mi vrátíš 150Kč nebo já ti odnesu tašku domů abys jí teda nemusela vláčet do města, ale musíš mi koupit hranolky.Pokud ale budete ještě vyčůranější jako já tak budete smlouvat.Příklad: "Brácha pučíš mi 50Kč"zeptám se ho."Hmm...Jo, na,tady máš,ale vrátíš mi 70Kč"odpověděl."No jasně a já mám hlas jak Adele..si asi upad" řeknu."No dobře tak mi vrátíš 55Kč"řekl."Domluveno"řelka jsem vítězně.
4)Ochrana-nevím jak ostatní sourozenci,ale já a můj brácha jsme si vždycky pomáhali co se týče hádek,"rvaček"pokud se tomu tak dá říct.Kdyš se na mě někdo povyšoval (jo i tací se našli) tak mu okamžitě sklaplo,protože můj "velký" bodyguard (jen pro představu můj bratr má 158 cm) schodil hřebínek.Nemyslete si že já s mýma 155 cm bych se taky bráchy nezastala,to si pište že zastala.
No...to by bylo z výhod asi tak vše možná mě později napadne ještě nějaká výhoda,ale tohle jsou asi tak ty nejzákladnější.
A teď nevýhody:
1)Rozdělování-většinou vám rodinný příslušníci dávají se sourozencem sladkosti dohromady abyste si je rozdělili....no...řeknu vám, že když sem byla mladší tak to byl boj.....néé tohle chci já,néé to chci jáá ty máš támhle to.
Potom musela být mamka policajt,protože bysme se jinak porvaly.Jestli že máte sourozence stejného pohlaví tak se také dělíte o...holky většinou o kosmetiku,oblečení a doplňky.Kluci nejspíš o tom zda bude na počítači on nebo on.
2)Pokoj-tento bod bych mohla dát i k rozdělování, ale je to velká nevýhoda tak jsem ho dala samostatně.Většina sourozenců se musí o pokoj dělit.Upřímně je to fakt děsný.Jakoby člověk neměl nic jinýho na práci než aby se musel se svým souzozencem hádat zda on půjde z pokoje do ložnice se učit nebo jestli to udělá ten druhý,abyste se navzájem nerušili.
Světe div se,nic víc z nevýhod už mě nenapadá...
Mějste se krásně užívejte života P.S.:Kdyby někoho ještě něco na toto téma napadlo tak napište do komentářů.

Ahoj